• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PGM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PGM. Jeżeli chcesz otworzyć plik PGM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PGM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Portable Graymap File Format N/A

Co to jest plik PGM?

Plik PGM to plik obrazu w odcieniach szarości zapisany w formacie przenośnego szarym formacie (PGM) i zakodowany jednym lub dwoma bajtami (8 lub 16 bitów) na piksel. Zawiera informacje o nagłówkach i siatkę liczb reprezentujących różne odcienie szarości od czarnego (0) do białego (do 65.536). Pliki PGM są zazwyczaj przechowywane w formacie tekstowym ASCII, ale także mają reprezentację binarną.

Pliki PGM zawierają nagłówek definiujący typ formatu PGM ("P2" dla tekstu lub "P5" dla binarnego), szerokość i wysokość obrazu oraz maksymalną liczbę odcieni. Podczas gdy binarne pliki PGM mogą zawierać wiele obrazów, pliki ASCII PGM mogą zawierać tylko jeden obraz.

Format PGM jest jednym z kilku formatów grafiki zdefiniowanych przez projekt Netpbm, który jest otwartym pakietem programów graficznych. Inne formaty to przenośny format bitmapowy (.PBM) i przenośny format pixmap (.PPM).

Pliki PGM mogą być również nazywane "przenośnymi plikami greymap".

Jak otworzyć plik PGM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PGM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PGM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PGM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PGM

Inne problemy z plikiem PGM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PGM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PGM:

  • plik PGM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PGM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PGM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik