• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PDF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PDF. Jeżeli chcesz otworzyć plik PDF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PDF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Portable Document Format Adobe Systems

Co to jest plik PDF?

Plik PDF to wieloplatformowy dokument stworzony przez program Adobe Acrobat lub inną aplikację PDF. Format PDF jest powszechnie używany do zapisywania dokumentów i publikacji w standardowym formacie, który można wyświetlać na wielu platformach. W wielu przypadkach pliki PDF są tworzone z istniejących dokumentów zamiast od podstaw.

Pliki PDF można edytować przy użyciu programu Adobe Acrobat, komercyjnego oprogramowania. Format można otwierać i wyświetlać za pomocą bezpłatnej aplikacji Adobe Acrobat Reader lub dodatku Adobe Acrobat Reader dostępnego w przeglądarkach internetowych i innych programach. Wyszukiwarki takie jak Google i dokumenty Bing w formacie PDF, więc wtyczka Adobe Reader może być używana do wyświetlania plików PDF w oknie przeglądarki. Niektóre przeglądarki, takie jak Google Chrome, zapewniają natywne wsparcie dla przeglądania plików PDF bez wtyczki Adobe Reader. Firefox może przeglądać pliki PDF z rozszerzeniem PDF.Js.

Pliki PDF mogą zawierać tekst, obrazy, formularze, adnotacje, kontury i inne dane. Zachowują czcionki i formatują elektronicznie na wielu platformach i pojawiają się na ekranie tak, jak w przypadku drukowania na papierze.

Zobacz definicję PDF, aby uzyskać więcej informacji.

Użytkownicy OS X mogą tworzyć dokumenty PDF z dokumentu za pomocą okna dialogowego Drukuj. Najpierw wybierz "Drukuj ..." z menu Plik aplikacji, a następnie wybierz polecenie "Zapisz jako PDF" z menu rozwijanego PDF w lewym dolnym rogu okna.

Jak otworzyć plik PDF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PDF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PDF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PDF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PDF

Inne problemy z plikiem PDF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PDF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PDF:

  • plik PDF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PDF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PDF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PDF
PDF do DOCPDF do AZWPDF do AZW3PDF do DOCXPDF do DWGPDF do EPFPDF do EPSPDF do EPUBPDF do HTMLPDF do JPEGPDF do JPGPDF do MOBIPDF do ODGPDF do TXT