• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PDF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PDF. Jeżeli chcesz otworzyć plik PDF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PDF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Portable Document Format Adobe Systems

Co to jest plik PDF?

Plik PDF to wieloplatformowy dokument stworzony przez program Adobe Acrobat lub inną aplikację PDF. Format PDF jest powszechnie używany do zapisywania dokumentów i publikacji w standardowym formacie, który można wyświetlać na wielu platformach. W wielu przypadkach pliki PDF są tworzone z istniejących dokumentów zamiast od podstaw.

Pliki PDF można edytować przy użyciu programu Adobe Acrobat, komercyjnego oprogramowania. Format można otwierać i wyświetlać za pomocą bezpłatnej aplikacji Adobe Acrobat Reader lub dodatku Adobe Acrobat Reader dostępnego w przeglądarkach internetowych i innych programach. Wyszukiwarki takie jak Google i dokumenty Bing w formacie PDF, więc wtyczka Adobe Reader może być używana do wyświetlania plików PDF w oknie przeglądarki. Niektóre przeglądarki, takie jak Google Chrome, zapewniają natywne wsparcie dla przeglądania plików PDF bez wtyczki Adobe Reader. Firefox może przeglądać pliki PDF z rozszerzeniem PDF.Js.

Pliki PDF mogą zawierać tekst, obrazy, formularze, adnotacje, kontury i inne dane. Zachowują czcionki i formatują elektronicznie na wielu platformach i pojawiają się na ekranie tak, jak w przypadku drukowania na papierze.

Zobacz definicję PDF, aby uzyskać więcej informacji.

Użytkownicy OS X mogą tworzyć dokumenty PDF z dokumentu za pomocą okna dialogowego Drukuj. Najpierw wybierz "Drukuj ..." z menu Plik aplikacji, a następnie wybierz polecenie "Zapisz jako PDF" z menu rozwijanego PDF w lewym dolnym rogu okna.

Jak otworzyć plik PDF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PDF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PDF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PDF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PDF