• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCD. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Kodak Picture CD Multiresolution Image Kodak

Co to jest plik PCD?

Kodak jest zastrzeżonym formatem do przechowywania zdjęć na płytach CD fotograficznych. Służy do zapisywania zdjęć skanowanych przy użyciu sprzętu do obróbki zdjęć firmy Kodaks.

Zdjęcia z płyty CD z fotografią są zazwyczaj skanowane z rozdzielczością 3072 x 2048 pikseli, ale mogą być skanowane przy użyciu formatu 6144x4096 przy użyciu usługi Photo Photo Photo. Oba formaty korzystają z koloru 24-bitowego.

Pliki PCD faktycznie zawierają pięć kopii obrazu w różnych rozdzielczościach, a obrazy Pro Photo CD zawierają dodatkowy szósty obraz o rozmiarach 6144 x 4096 pikseli. Najmniejszy rozmiar obrazu to 192x128 pikseli, a ten obraz jest używany jako miniatura do przeglądania wszystkich zdjęć na dysku CD jednocześnie.

Jak otworzyć plik PCD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCD

Inne problemy z plikiem PCD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCD:

  • plik PCD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PCD
PCD do JPGPCD do JPEG