• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OTS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OTS. Jeżeli chcesz otworzyć plik OTS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OTS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org OpenDocument Spreadsheet Template Format OASIS

Co to jest plik OTS?

Plik OTS to szablon arkusza kalkulacyjnego utworzony przez program Calc zawarty w Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.Org) lub inna aplikacja arkusza kalkulacyjnego obsługująca standard OpenDocument. Zawiera arkusz kalkulacyjny zapisany w formatowaniu opartym na formacie OpenDocument w formacie OASIS. Pliki OTS pozwalają użytkownikom tworzyć wiele plików arkusza .ODS przy użyciu tych samych stylów i formatowania.

Calc jest jednym z kilku programów dostępnych w pakiecie OpenOffice. Jest podobny do programu Excel dostępnego w pakiecie Microsoft Office. Szablony OTS służą do zapisywania arkuszy kalkulacyjnych, które są wielokrotnie używane, na przykład faktur, planistów budżetu i kalendarzy.

W programie Calc możesz tworzyć własne szablony z niestandardowym arkuszem kalkulacyjnym, danymi, czcionkami i stylami. Szablony można również pobrać z witryny OpenOffice, wybierając Plik i rarr. Nowy & rarr. Szablony i dokumenty, a następnie klikając polecenie "Pobierz więcej szablonów online ...".

Jak otworzyć plik OTS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OTS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OTS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OTS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OTS

Inne problemy z plikiem OTS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OTS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OTS:

  • plik OTS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OTS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OTS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OTS
OTS do PDF