• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OPF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OPF. Jeżeli chcesz otworzyć plik OPF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OPF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Open Packaging Format IDPF

Co to jest plik OPF?

Plik sformatowany zgodnie ze standardem Open Packaging Format (OPF), który jest częścią specyfikacji EPUB eBook. Przechowuje informacje o książkach elektronicznych, takie jak tytuł, język, identyfikator książki, twórca, kolejność czytania i formatowanie. Używany jako część archiwum .EPUB do określania metadanych eBook.

Pliki OPF są zapisywane w formacie XML. Norma Open Packaging Format wymaga również drugiego pliku XML .XXX, który przechowuje spis treści dla EPUB eBook.

Jak otworzyć plik OPF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OPF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OPF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OPF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OPF

Inne problemy z plikiem OPF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OPF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OPF:

  • plik OPF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OPF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OPF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OPF
OPF do PDF