• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ODG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ODG. Jeżeli chcesz otworzyć plik ODG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ODG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenDocument Drawing Format OASIS

Co to jest plik ODG?

Plik ODG to rysunek utworzony przez Draw, aplikację dostępną w pakiecie Apache OpenOffice. Zawiera grafikę wektorową, która definiuje obraz za pomocą punktów, linii i krzywych. Pliki ODG są powszechnie używane do tworzenia logo, ilustracji i innych rysunków.

Plik ODG jest zapisywany w specyfikacji OASIS OpenDocument, która jest formatem XML. Jest używany przez inne dokumenty OpenOffice do przechowywania tekstu, wykresów, arkuszy kalkulacyjnych i elementów graficznych. Niektóre przykłady dokumentów OpenOffice zapisanych w formacie zawierają pliki .ODT, .ODF, .ODP i .ODS.

Apache OpenOffice był jednym z pierwszych większych zespołów wydajności biurowych, które przyjęły specyfikację OpenDocument. StarOffice Draw, poprzednik Apache OpenOffice Draw, obsługuje również pliki ODG.

Apache OpenOffice był wcześniej znany jako OpenOffice.Org.

Jak otworzyć plik ODG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ODG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ODG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ODG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ODG

Inne problemy z plikiem ODG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ODG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ODG:

  • plik ODG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ODG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ODG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ODG
ODG do DOCODG do BMPODG do CDRODG do GIFODG do JPEGODG do JPGODG do PCXODG do PDFODG do PNGODG do SXDODG do TIFODG do TIFF