• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OBJ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OBJ. Jeżeli chcesz otworzyć plik OBJ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OBJ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
3D Object Format Wavefront Technologies

Co to jest plik OBJ?

Plik OBJ jest standardowym formatem obrazu 3D, który może być eksportowany i otwierany przez różne programy do edycji obrazów 3D. Zawiera trójwymiarowy obiekt obejmujący współrzędne 3D, mapy tekstury, wielokąta twarzy i inne informacje o obiekcie.

Format OBJ jest powszechnie uznawany za uniwersalny format aplikacji do edycji obrazów 3D. Plik OBJ zazwyczaj zawiera odniesienia do jednego lub więcej plików .MTL, które zawierają materiały do ​​cieniowania powierzchni.

Jak otworzyć plik OBJ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OBJ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OBJ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OBJ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OBJ

Inne problemy z plikiem OBJ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OBJ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OBJ:

  • plik OBJ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OBJ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OBJ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OBJ
OBJ do 3DS