• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MNU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MNU. Jeżeli chcesz otworzyć plik MNU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MNU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Autodesk AutoCAD Menu Format Autodesk

Co to jest plik MNU?

Plik definicji układu interfejsów wykorzystywany przez oprogramowanie AutoCAD 2D i 3D CAD oraz oprogramowanie do modelowania 3ds Max 3D. Zawiera definicje tekstowe ASCII, które określają właściwości wyświetlania elementów interfejsu użytkownika. Służy do dostosowywania układu obszaru roboczego użytkownika.

Pliki MNU były używane w starszych wersjach programu AutoCAD przed AutoCAD 2006. Domyślny układ interfejsów był przechowywany w pliku o nazwie acad.Mnu, który mógłby zostać uzupełniony o dodatkowe niestandardowe układy.

W przypadku oprogramowania AutoCAD pliki MNU są podobne do plików .NS, które używają tego samego formatu, ale nie zawierają komentarzy ani specjalnego formatowania.

Pliki MNU zostały zastąpione plikami .CUI w programie AutoCAD 2006. Pliki CUI zostały zastąpione nowymi plikami .CUIX w programie AutoCAD 2010. Pliki CUIX mogą być generowane z plików MNU w programie AutoCAD 2010 za pomocą karty Transfer polecenia CUI.

Jak otworzyć plik MNU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MNU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MNU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MNU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MNU

Inne problemy z plikiem MNU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MNU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MNU:

  • plik MNU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MNU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MNU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik