• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JPEG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JPEG. Jeżeli chcesz otworzyć plik JPEG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JPEG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG Bitmap Image Format Joint Photographic Experts Group

Co to jest plik JPEG?

Plik JPEG to obraz zapisany w skompresowanym formacie graficznym standardowym przez Joint Photographic Experts Group (JPEG). Obsługuje do 24-bitowej barwy i jest kompresowany przy użyciu kompresji stratnej, co może znacznie zmniejszyć jakość obrazu, jeśli używane są duże ilości kompresji. Pliki JPEG są powszechnie używane do przechowywania zdjęć cyfrowych i grafiki internetowej.

Plik JPEG zawiera także metadane opisujące zawartość jego pliku, na przykład przestrzeń kolorów, profil kolorów i informacje o wymiarze obrazu. Pliki obrazów zapisane w formacie JPEG są częściej dołączane do rozszerzenia .JPG niż rozszerzenie JPEG.

Jeśli natrafisz na plik JPEG na komputerze, możesz go otworzyć za pomocą dowolnego programu obsługującego obrazy. Istnieje wiele bezpłatnych i komercyjnych edytorów zdjęć dostępnych na platformach komputerowych i mobilnych. Można go też przeglądać w przeglądarce internetowej, przeciągając go i upuszczając w oknie przeglądarki.

Jak otworzyć plik JPEG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JPEG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JPEG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JPEG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JPEG

Inne problemy z plikiem JPEG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JPEG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JPEG:

  • plik JPEG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JPEG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JPEG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku JPEG
JPEG do ICONJPEG do DJVJPEG do DJVUJPEG do EPSJPEG do JPGJPEG do ODGJPEG do PDF