• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku J2K

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem J2K. Jeżeli chcesz otworzyć plik J2K, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku J2K

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG2000 Code Stream Image Joint Photographic Experts Group

Co to jest plik J2K?

Skompresowany obraz bitmapowy, który używa kompresji wavelet zamiast kompresji DCT używanej przez standardowe obrazy JPG. Obsługuje 16-bitową rozdzielczość kolorów, alfa i bezstratną kompresję.

Jak otworzyć plik J2K?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku J2K jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi J2K z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem J2K którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik J2K

Inne problemy z plikiem J2K

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem J2K nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami J2K:

  • plik J2K którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku J2K z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik J2K nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik