• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JRC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JRC. Jeżeli chcesz otworzyć plik JRC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JRC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PCjr Cartridge ROM Format N/A

Co to jest plik JRC?

Plik służący do emulacji gier i innego oprogramowania dla starszego systemu IBM PCjr, który zadebiutował w 1984 roku. Zapisuje replikę danych na kasecie PCjr. Może być uruchamiany przez DOSBox, ale tylko wtedy, gdy jest poprawnie skonfigurowany.

Aby emulować system PCjr w systemie DOSBox, podczas uruchamiania DOSBox należy podać argument maszyny pcj = pcjr w wierszu polecenia lub ustawić argument w pliku DOSBox.Conf. Jeśli DOSBox jest poprawnie skonfigurowany dla PCjr, pliki wiersza komend DOSBox można załadować w wierszu polecenia DOSBox, wpisując:

BOOT [koszyk.Jrc]

Jak otworzyć plik JRC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JRC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JRC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JRC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JRC

Inne problemy z plikiem JRC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JRC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JRC:

  • plik JRC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JRC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JRC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik