• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JNG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JNG. Jeżeli chcesz otworzyć plik JNG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JNG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG Network Graphic Format N/A

Co to jest plik JNG?

Format pliku obrazu związany z formatem .PNG, ale korzysta z kompresji stratnej w standardowych plikach .JPG. Opracowany jako podformat dla obiektów .MNG, ale może być również używany jako samodzielny format obrazu rastrowego.

Pliki JNG mogą zawierać opcjonalny kanał alfa dla przezroczystości (który nie jest obsługiwany przez standardowe pliki JPEG). Mogą też zawierać pomocnicze fragmenty danych, które mogą zawierać informacje o przestrzeni kolorów i komentarze.

Jak otworzyć plik JNG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JNG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JNG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JNG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JNG

Inne problemy z plikiem JNG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JNG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JNG:

  • plik JNG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JNG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JNG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik