• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JAVA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JAVA. Jeżeli chcesz otworzyć plik JAVA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JAVA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Java Language Source Code Format Oracle

Co to jest plik JAVA?

Plik JAVA jest plikiem kodu źródłowego zapisanym w języku programowania Java, który został pierwotnie opracowany przez firmę Sun Microsystems, ale obecnie jest obsługiwany przez firmę Oracle. Używa podejścia zorientowanego obiektowo, w którym w czasie wykonywania są używane typy danych strukturalnych, zwane klasami.

Pliki kodu źródłowego JAVA są kompilowane do plików .CLASS przy użyciu kompilatora Java (polecenie javac). Plik CLASS zawiera kod bytecki, który może być wykonywany przez maszynę wirtualną Java (JVM). JVM można pobrać dla każdego głównego systemu operacyjnego, w tym Windows, Mac OS X i Linux.

Programy z Androidem są zapisywane w Javie, ale są uruchamiane za pomocą maszyny wirtualnej Dalvik (DVM), która jest inną maszyną wirtualną niż standardowa JVM, zoptymalizowana pod kątem Androida.

Jak otworzyć plik JAVA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JAVA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JAVA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JAVA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JAVA

Inne problemy z plikiem JAVA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JAVA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JAVA:

  • plik JAVA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JAVA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JAVA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik