• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DOT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DOT. Jeżeli chcesz otworzyć plik DOT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DOT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Word 97 To 2003 Document Template Format Microsoft

Co to jest plik DOT?

Plik DOT jest szablonem utworzonym przez program Microsoft Word, aplikacją do edytowania tekstów i może być otwierany przez różne procesory tekstowe. Zawiera wstępnie sformatowane ustawienia dokumentu, takie jak nagłówki, stopki, marginesy, czcionki i inne popularne style stron. Pliki DOT służą do tworzenia wielu dokumentów, które mają podobne formatowanie, takie jak firmowe nagłówki, notatki służbowe czy koperty.

Niektóre szablony są dołączone do programu Microsoft Word, które umożliwiają utworzenie dokumentu, takiego jak wznowienie, list motywacyjny, biuletyn lub biznesplan z już sformatowanym formatem. Można także tworzyć własne szablony z układem stron, czcionkami i stylami.

Pliki DOT zostały zastąpione plikami .DOTX z wydaniem pakietu Microsoft Office 2007. Pliki DOTX są zapisywane w nowszym formacie dokumentu Word w formacie Open XML i można je otworzyć w programie Microsoft Word 2007 lub wcześniejszych wersjach programu Word z obsługą składników Open XML.

Normal.Dot - domyślny szablon służący do tworzenia nowych dokumentów w programie Microsoft Word. Jest to szablon, który jest otwierany po otwarciu programu Word.

Jak otworzyć plik DOT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DOT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DOT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DOT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DOT

Inne problemy z plikiem DOT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DOT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DOT:

  • plik DOT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DOT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DOT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DOT
DOT do PDFDOT do ABWDOT do AWWDOT do DOCDOT do LWPDOT do RTFDOT do TXT