• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DOCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DOCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DOCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DOCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Word 2007/2010 Open XML Document Format Microsoft

Co to jest plik DOCX?

Plik DOCX jest dokumentem utworzonym przez program Microsoft Word lub innym programem do edytowania tekstu, na przykład OpenOffice Writer lub Apple Pages. Zawiera sformatowany tekst, ale może również zawierać obrazy, rysowane obiekty i inne elementy dokumentu. Pliki DOCX są powszechnie stosowane w środowiskach domowych, akademickich i biznesowych do sporządzania listów, wznowień, zaproszeń, biuletynów i innych dokumentów.

W przeciwieństwie do plików .DOC, które przechowują dane dokumentu w pojedynczym pliku binarnym, pliki DOCX są tworzone przy użyciu formatu Open XML, który przechowuje dokumenty jako zbiór oddzielnych plików i folderów w skompresowanym pakiecie zip. W pliku DOCX są pliki XML i trzy foldery, docProps, Word i _rels, które przechowują właściwości dokumentu, zawartość i relacje między plikami. Ta struktura ma na celu udostępnienie treści dokumentom bardziej dostępnym. Na przykład tekst dokumentu jest zapisywany przy użyciu zwykłego pliku tekstowego, a obrazy dokumentów są przechowywane jako pojedyncze pliki graficzne w pliku DOCX. Pliki te mogą również zawierać informacje o formatowaniu strony, dane o autorze i notatki do przeglądu dokumentów.

Pliki DOCX mogą być otwierane przez program Word 2007 lub nowszy dla systemu Windows lub z programem Word 2008 lub nowszym dla systemu Mac OS X. Mogą być również otwierane za pomocą wcześniejszych wersji programu Word dla komputerów Mac i Windows za pośrednictwem obsługi dokumentów Open XML.

Aby ręcznie zbadać zawartość pliku DOCX, zmień nazwę rozszerzenia ".Docx" na ".Zip", a następnie rozpakuj wynikowy plik przy użyciu dowolnego narzędzia do dekompresji plików Zip.

Document1.Docx - domyślna nazwa pliku Microsoft Word udostępnia nowe dokumenty.

Jak otworzyć plik DOCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DOCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DOCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DOCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DOCX

Inne problemy z plikiem DOCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DOCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DOCX:

  • plik DOCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DOCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DOCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DOCX
DOCX do EPSDOCX do 602DOCX do ABWDOCX do AWWDOCX do DOCDOCX do DOCHTMLDOCX do DOCMDOCX do DOTDOCX do DOTMDOCX do DOTXDOCX do EPUBDOCX do HTMDOCX do HTMLDOCX do INDDDOCX do LWPDOCX do ODTDOCX do PAGESDOCX do PDFDOCX do PUBDOCX do RTFDOCX do TXTDOCX do WPDDOCX do WPSDOCX do WRIDOCX do XLSDOCX do XLSX