• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DOCM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DOCM. Jeżeli chcesz otworzyć plik DOCM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DOCM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Word 2007/2010 Open XML Macro-enabled Document Format Microsoft

Co to jest plik DOCM?

Plik DOCM to dokument utworzony przez program Microsoft Word, popularny edytor tekstów dołączony do pakietu Microsoft Office. Zawiera wbudowane makra, które można wykonać w dokumencie. Pliki DOCM są używane do automatyzacji zadań dokumentu Word Open XML (.DOCX), dodając zaawansowane funkcje makr.

Makra to szereg poleceń zgrupowanych razem jako pojedyncze polecenie i wykonywane automatycznie, aby wykonać zadanie. Są pomocne w oszczędzaniu czasu podczas wykonywania powtarzalnych funkcji, takich jak wprowadzanie danych lub obliczanie. Można również przypisać makro do określonego przycisku w programie Word lub naciśnięciu klawisza, aby zaoszczędzić czas. Aby nagrać makro, wybierz View & rarr. Makra & rarr. Nagraj makro.

Pliki DOCM są zapisywane przy użyciu otwartego formatu dokumentów programu Word w formacie XML, który został wprowadzony do pakietu Office 2007. Mogą być otwierane przez program Microsoft Word 2007 lub wcześniejsze wersje programu Word z obsługą elementów Open XML.

Jak otworzyć plik DOCM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DOCM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DOCM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DOCM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DOCM

Inne problemy z plikiem DOCM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DOCM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DOCM:

  • plik DOCM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DOCM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DOCM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DOCM
DOCM do DOCDOCM do AWWDOCM do DOCHTMLDOCM do DOTMDOCM do DOTXDOCM do ODTDOCM do PDFDOCM do PSWDOCM do PWDDOCM do RTFDOCM do TXTDOCM do WPDDOCM do WPS