• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DGN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DGN. Jeżeli chcesz otworzyć plik DGN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DGN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MicroStation Design Format Bentley Systems

Co to jest plik DGN?

Format rysowania 2D / 3D używany przez oprogramowanie do projektowania konstrukcji MicroStation. Opierając się na standardowym formacie plików Intergraph (ISFF) lub nowszym standardzie V8 DGN. Może być konwertowany na bardziej uniwersalny format .DWG przez AutoCAD LDT.

Pliki DGN mogą zostać otwarte przez Bentley Systems MicroStation lub darmowy program Bentley View. Format DGN jest obsługiwany przez kilka innych programów innych firm.

Rozszerzenie DGN jest skrótem od "projektu".

Jak otworzyć plik DGN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DGN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DGN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DGN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DGN

Inne problemy z plikiem DGN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DGN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DGN:

  • plik DGN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DGN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DGN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik