• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DCR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DCR. Jeżeli chcesz otworzyć plik DCR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DCR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Kodak Digital Camera Raw Image Format Kodak

Co to jest plik DCR?

Nieskompresowany obraz zapisany w formacie RAW firmy Kodak. Używane przez aparaty cyfrowe firmy Kodak (zazwyczaj SLR) do robienia zdjęć bez kompresji lub korekcji kolorów.

Zdjęcia RAW można edytować dokładniej niż zdjęcia .JPEG po ich zapisaniu na komputerze.

Jak otworzyć plik DCR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DCR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DCR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DCR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DCR

Inne problemy z plikiem DCR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DCR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DCR:

  • plik DCR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DCR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DCR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik