• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DAT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DAT. Jeżeli chcesz otworzyć plik DAT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DAT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Program Data Format N/A

Co to jest plik DAT?

Plik DAT to ogólny plik danych utworzony przez konkretną aplikację. Może zawierać dane w formacie binarnym lub tekstowym (pliki tekstowe DAT można przeglądać w edytorze tekstowym). Pliki DAT zazwyczaj są dostępne tylko przez aplikację, która je utworzyła.

Wiele programów tworzy, otwiera lub odwołuje się do plików DAT. Ponadto wiele plików DAT jest wykorzystywanych tylko do obsługi aplikacji i nie ma być otwierane ręcznie przez użytkownika.

Jak otworzyć plik DAT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DAT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DAT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DAT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DAT

Inne problemy z plikiem DAT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DAT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DAT:

  • plik DAT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DAT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DAT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DAT
DAT do AVIDAT do AMVDAT do M2TSDAT do MPEG