• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AIFF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AIFF. Jeżeli chcesz otworzyć plik AIFF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AIFF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Audio Interchange File Format Apple

Co to jest plik AIFF?

Wysokiej jakości plik audio utworzony przy użyciu formatu pliku (AIFF). Zawiera dźwięk jakości CD zapisany w niestronicowanym, bezstratnym formacie i podobnych plikach .WAV. Często używane do nagrywania płyt CD audio.

Format pliku AIFF oparty jest na formacie Electronic Arts .IFF i został opracowany przez firmę Apple Computer. Standardowe pliki audio CD AIFF są próbkowane z częstotliwością 44,1 kHz, są 16-bitowe i mają dwa kanały dźwięku stereofonicznego.

Pliki AIFF są bardziej powszechnie postrzegane jako .AIF w systemach Windows.

Jak otworzyć plik AIFF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AIFF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AIFF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AIFF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AIFF

Inne problemy z plikiem AIFF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AIFF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AIFF:

  • plik AIFF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AIFF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AIFF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku AIFF
AIFF do MP3