• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AAC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AAC. Jeżeli chcesz otworzyć plik AAC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AAC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Advanced Audio Coding Format N/A

Co to jest plik AAC?

Skompresowany plik audio podobny do pliku .MP3, ale oferuje kilka ulepszeń wydajności. Przykłady obejmują wyższą skuteczność kodowania zarówno stacjonarnych, jak i przejściowych sygnałów, prostszego banku filtrów i lepszej obsługi częstotliwości powyżej 16 kHz. Utrzymuje jakość niemal niemożliwe do odróżnienia od oryginalnego źródła dźwięku.

Zaawansowane kodowanie dźwięku (AAC) to domyślne kodowanie używane przez iTunes firmy Apple i iTunes Music Store.

Chociaż rozszerzenie ".Aac" jest czasami używane w plikach zakodowanych w formacie AAC, zwykle są one zapisywane z rozszerzeniem pliku .M4A.

Jak otworzyć plik AAC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AAC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AAC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AAC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AAC

Inne problemy z plikiem AAC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AAC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AAC:

  • plik AAC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AAC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AAC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku AAC
AAC do 3GAAAC do AC3AAC do AIFFAAC do CDAAAC do FLACAAC do M4AAAC do M4RAAC do MP3AAC do MP4AAC do OGGAAC do WAVAAC do WMA