• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XWD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XWD. Jeżeli chcesz otworzyć plik XWD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XWD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
X Window Window Screen Dump Or Bitmap N/A

Co to jest plik XWD?

Nieskompresowany obraz bitmapowy utworzony przez system Windows X, wizualną aplikację służącą do zarządzania komputerami z klientami sieciowymi. Przechowuje zrzut ekranu lub "zrzut ekranu" tła lub okna z GUI aplikacji. Utworzony przez proces klienta xwd.

Różne pliki XWD mogą zawierać różne ilości kolorów w zależności od możliwości karty graficznej służącej do przechwytywania obrazu. Pliki XWD mogą być bardzo duże, ponieważ są nieskompresowane.

Ponieważ X10 i X11 używają nieco różnych formatów XWD, niektóre pliki XWD mogą nie być zgodne z niektórymi przeglądarkami.

Jak otworzyć plik XWD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XWD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XWD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XWD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XWD

Inne problemy z plikiem XWD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XWD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XWD:

  • plik XWD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XWD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XWD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik