• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XTP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XTP. Jeżeli chcesz otworzyć plik XTP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XTP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XTreeGold Overlay Autodesk

Co to jest plik XTP?

Plik danych palety używany przez program AutoCAD, projekt 3D i dokumentacja CAD. Przechowuje definicje narzędzi na palecie umieszczonej w interfejsie użytkownika programu AutoCAD. Służy do eksportowania pojedynczych palet, które mogą być importowane przez inną instalację programu AutoCAD.

Palety narzędzi są przechowywane lokalnie w plikach .ATC. Jednak pliki ATC nie mogą być udostępniane bezpośrednio innym użytkownikom. Dlatego należy używać plików XTP do dzielenia palet.

Jak otworzyć plik XTP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XTP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XTP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XTP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XTP

Inne problemy z plikiem XTP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XTP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XTP:

  • plik XTP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XTP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XTP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik