• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLW. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel Workspace Format Microsoft

Co to jest plik XLW?

Plik Workspace zapisany przez program Microsoft Excel, program służący do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Zawiera miejsce na ekranie jednego lub kilku skoroszytów, a także odniesienia do plików skoroszytu. Służy do przywracania układu podczas pracy jednocześnie na wielu skoroszytach.

Gdy pliki XLW są otwarte, program Excel przywraca zeszyty z powrotem do zapisanych miejsc na ekranie.

Pliki XLW nie zawierają plików danych skoroszytu. Przechowywane są jedynie układy skoroszytu na ekranie. Do prawidłowego otwarcia pliku XLW musisz mieć wszystkie pliki z dodatkami do pracy.

Jak otworzyć plik XLW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLW

Inne problemy z plikiem XLW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLW:

  • plik XLW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik