• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLSB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLSB. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLSB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLSB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel 2007/2010 Binary Workbook Format Microsoft

Co to jest plik XLSB?

Plik XLSB to plik arkusza kalkulacyjnego utworzony przez program Microsoft Excel, program służący do tworzenia i edytowania arkuszy kalkulacyjnych. Zawiera arkusz kalkulacyjny komórek rozmieszczonych w siatce wierszy i kolumn, a także wykresy, makra i formatowanie. Pliki XLSB są zapisywane w formacie binarnym.

Pliki XLSB różnią się od standardowych arkuszy kalkulacyjnych w formacie Open XML (.XLSX), ponieważ przechowują arkusz kalkulacyjny za pomocą formatu binarnego (BIFF12). Najprawdopodobniej zobaczysz i użyj pliku XLSX częściej, ponieważ kompresuje się, aby zaoszczędzić miejsce i łatwiej dzielić się z innymi użytkownikami. Pliki XLSB nie są kompresowane, co czyni je większymi niż pliki XLSX. Jednak pliki XLSB mogą działać skuteczniej w programie Excel, ponieważ są zapisywane w większym formacie binarnym.

Pliki XLSB mogą być otwierane przez program Excel 2007 lub nowszy lub starsze wersje programu Excel z obsługą języka Open XML.

Jak otworzyć plik XLSB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLSB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLSB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLSB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLSB

Inne problemy z plikiem XLSB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLSB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLSB:

  • plik XLSB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLSB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLSB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku XLSB
XLSB do XLS