• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLM. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel Macro Format Microsoft

Co to jest plik XLM?

Zawiera makra używane do automatyzacji procesów w programie Microsoft Excel. Może być wstępnie zainstalowany w programie Excel lub utworzony przez użytkownika. Można nagrać wybierając Tools & rarr.Macro & rarr.Record New Macro .... Podczas tworzenia makra można użyć skrótu klawiaturowego do uruchamiania makra.

Jak otworzyć plik XLM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLM

Inne problemy z plikiem XLM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLM:

  • plik XLM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik