• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLB. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel Toolbars Format Microsoft

Co to jest plik XLB?

Zapisuje niestandardowe ustawienia pasków narzędzi (znanych również jako paski poleceń) utworzonych w programie Microsoft Excel. Ustawienia paska narzędzi można modyfikować w programie Excel, wybierając "Paski narzędzi" z menu Widok. Plik XLB przechowuje te niestandardowe ustawienia, w tym które paski narzędzi są widoczne, gdzie są zlokalizowane oraz jakie opcje są dostępne na każdym pasku narzędzi.

XLB i umożliwiają przeniesienie tej samej konfiguracji paska narzędzi z jednego komputera na inny lub do wykorzystania przez wielu użytkowników. Zazwyczaj są one przechowywane w folderze [nazwa_użytkownika] DataMicrosoftExcel.

Jak otworzyć plik XLB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLB

Inne problemy z plikiem XLB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLB:

  • plik XLB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik