• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLAM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLAM. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLAM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLAM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel 2007/2010 Open XML Macro-enabled Add-in Format Microsoft

Co to jest plik XLAM?

Plik używany przez program Microsoft Excel, program umożliwiający użytkownikom tworzenie i edytowanie arkuszy kalkulacyjnych. Zawiera makroprogramowany dodatek, który zapewnia dodatkowe funkcje i narzędzia, które mogą wykonywać makra.

Pliki XLAM służą do rozszerzania modułów dostarczonych przez program Excel. Mogą być dodane do programu Excel 2007 lub nowszego lub wcześniejszych wersji programu Excel z obsługą elementów Open XML.

Jak otworzyć plik XLAM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLAM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLAM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLAM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLAM

Inne problemy z plikiem XLAM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLAM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLAM:

  • plik XLAM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLAM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLAM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik