• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XL. Jeżeli chcesz otworzyć plik XL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel Spreadsheet Format Microsoft

Co to jest plik XL?

Alternatywne rozszerzenie używane w plikach arkusza Excel. Zawiera dane zorganizowane w wierszach i kolumnach. Może być eksportowany z programu Excel jako plik tekstowy, .CSV lub .TSV.

Pliki programu Excel zazwyczaj korzystają z rozszerzenia pliku .XLS.

Jak otworzyć plik XL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XL

Inne problemy z plikiem XL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XL:

  • plik XL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik