• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WTV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WTV. Jeżeli chcesz otworzyć plik WTV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WTV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Media Center Recorded Television Format Microsoft

Co to jest plik WTV?

Plik wideo nagrany przez program Windows Media Center, program służący do odtwarzania zawartości multimedialnej i nagrywania programów telewizyjnych. Koduje wideo przy użyciu kompresji MPEG-2 i dźwięku przy użyciu kompresji MPEG-1 Layer II lub Dolby Digital AC-3. Mogą również zawierać opisowe informacje o metadanych i zarządzaniu prawami cyfrowymi (DRM).

Pliki WTV są tworzone przez bufor buforowy strumieniowy (SBE), gdy program Windows Media Center nagrywa program telewizyjny. Są domyślnie zapisywane w katalogu UserspublicRecorded TV. Nagrane programy można otwierać i odtwarzać w programie Windows Media Center.

Format pliku WTV zastąpiono poprzednim formatem .DVR-MS w Windows Media Center w systemie Windows 7. Pliki WTV można konwertować z powrotem do plików DVR-MS, klikając prawym przyciskiem myszy w programie Windows Media Center i wybierając opcję "Konwertuj na format .Dvr-ms".

Jak otworzyć plik WTV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WTV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WTV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WTV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WTV

Inne problemy z plikiem WTV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WTV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WTV:

  • plik WTV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WTV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WTV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik