• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WSP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WSP. Jeżeli chcesz otworzyć plik WSP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WSP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows SharePoint Services Solution Framework Format Microsoft

Co to jest plik WSP?

Pakiet używany przez program SharePoint, dokument na poziomie przedsiębiorstwa i system zarządzania treścią. Zapisuje rozwiązanie Windows SharePoint Services, które jest komponentem niestandardowym, na przykład witryną internetową, która może zostać dodana do witryny firmy SharePoint.

Pliki WSP są skompresowane w formacie .CAB i można je tworzyć za pomocą programu Makecab.Exe. Archiwum może zawierać różne zasoby witryn i pliki kodu źródłowego. Plik WSP można dodać do bazy danych konfiguracji programu SharePoint przy użyciu komendy addolution programu stsadm -o. Można go wdrożyć na serwerach SharePoint za pomocą polecenia stsadm -o.

Pliki WSP można tworzyć przy użyciu programu Microsoft Visual Studio z rozszerzeniem "Visual Studio extensions for Windows SharePoint Services".

Jak otworzyć plik WSP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WSP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WSP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WSP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WSP

Inne problemy z plikiem WSP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WSP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WSP:

  • plik WSP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WSP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WSP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik