• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WRZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WRZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik WRZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WRZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Cosmo Player VRML Worlds N/A

Co to jest plik WRZ?

Plik obrazu 3D napisany w języku VRML (Virtual Reality Modeling Language). Określa świat, który można nawigować w trzech wymiarach. Zapisane przy użyciu kompresji Gzip (.GZ) i jest skompresowaną wersją zwykłego pliku .WRL.

Ponieważ pliki WRZ używają kompresji Gzip, można je otworzyć dowolnym narzędziem dekompresyjnym Gzip, takim jak 7-Zip, Corel WinZip lub Smith Micro StuffIt.

Jak otworzyć plik WRZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WRZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WRZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WRZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WRZ

Inne problemy z plikiem WRZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WRZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WRZ:

  • plik WRZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WRZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WRZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik