• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WRL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WRL. Jeżeli chcesz otworzyć plik WRL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WRL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
VRML Worlds Format N/A

Co to jest plik WRL?

Wirtualny świat stworzony w języku VRML - Virtual Reality Modeling Language. Można poruszać się w trzech wymiarach. Zawiera współrzędne i kolory, które definiują każdy obiekt i kształt. Obejmuje również współrzędne punktu widzenia dla początkowego widoku sceny 3D.

Pliki WRL są zapisywane w formacie tekstowym ASCII, które można edytować za pomocą edytora tekstu.

Jak otworzyć plik WRL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WRL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WRL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WRL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WRL

Inne problemy z plikiem WRL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WRL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WRL:

  • plik WRL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WRL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WRL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik