• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WPC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WPC. Jeżeli chcesz otworzyć plik WPC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WPC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Word And Write Windows 95 WordPad Format Converter Format Microsoft

Co to jest plik WPC?

Plik używany przez Microsoft Word i WordPad, które są popularnymi programami do edytowania tekstu Windows. Zawiera instrukcje dotyczące konwertowania pliku z innego niż format macierzysty, na przykład starszych wersji plików, do bardziej użytecznego formatu.

Pliki WPC mogą być używane do tłumaczenia między formatami plików WordPad i Word.

Jak otworzyć plik WPC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WPC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WPC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WPC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WPC

Inne problemy z plikiem WPC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WPC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WPC:

  • plik WPC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WPC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WPC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik