• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WMV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WMV. Jeżeli chcesz otworzyć plik WMV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WMV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Media Video Format Microsoft

Co to jest plik WMV?

Plik WMV jest plikiem wideo opartym na formacie kontenera ASF (Microsoft Advanced Systems Format) i jest kompresowany z kompresją Windows Media. Zawiera kod wideo skojarzony z jednym zastrzeżonym koderem Microsoft Windows Media Video (WMV) i jest podobny do pliku .ASF.

Plik WMV jest jednym z najpopularniejszych plików służących do przechowywania plików wideo w systemie Windows. Plik ten można zobaczyć podczas pobierania filmu z internetu lub gdy ktoś udostępnia plik wideo za pośrednictwem urządzenia USB lub e-maila. Możesz oglądać filmy zapisane w plikach WMV z wieloma odtwarzaczami multimedialnymi. Windows Video i Media Player są popularnymi wyborami, ponieważ są instalowane w wielu systemach operacyjnych Windows.

Microsoft Windows Media Player 9 był ostatnią wersją programu Windows Media Player opracowaną dla systemu Mac OS X. Użytkownicy z systemem Mac mogą używać programu Flip4Mac WMV (znanego także jako Microsoft Windows Media Components for QuickTime) do odtwarzania plików WMV.

Pliki Windows Media Audio (WMA) są zapisywane z rozszerzeniem .WMA.

Jak otworzyć plik WMV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WMV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WMV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WMV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WMV

Inne problemy z plikiem WMV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WMV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WMV:

  • plik WMV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WMV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WMV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WMV
WMV do AVIWMV do 3GPWMV do AMVWMV do ASFWMV do BIKWMV do DIVXWMV do DVR-MSWMV do F4VWMV do FLVWMV do M2TSWMV do M2VWMV do M4VWMV do MKVWMV do MOVWMV do MP4WMV do MPEGWMV do MPGWMV do MTSWMV do OGVWMV do RMWMV do VOBWMV do WMAWMV do XVID