• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WML. Jeżeli chcesz otworzyć plik WML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Wireless Markup Language Document (WAP) N/A

Co to jest plik WML?

Strona internetowa stworzona dla urządzeń przenośnych, takich jak PDA (osobistych asystentów cyfrowych) i telefonów komórkowych. Podobnie do pliku .HTML, ale zapisanego w bezprzewodowym języku znaczników (WML) zamiast HTML.

Bezprzewodowy język znaczników jest częścią protokołu Wireless Application Protocol (WAP). Pliki WML mogą zawierać WMLScript, czyli lekką wersję JavaScript. Mogą być otwierane w przeglądarce internetowej zgodnej z WML lub przy użyciu urządzenia mobilnego obsługującego technologię WML.

Jak otworzyć plik WML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WML

Inne problemy z plikiem WML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WML:

  • plik WML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik