• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WKS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WKS. Jeżeli chcesz otworzyć plik WKS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WKS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Works Spreadsheet Document Format Microsoft

Co to jest plik WKS?

Plik arkusza kalkulacyjnego utworzony przez program Lotus 1-2-3. Przechowuje dane w siatce komórek, które mogą zawierać formuły, tekst alfanumeryczny lub wartości liczbowe i są organizowane przez wiersze i kolumny.

Pliki WKS są używane w produkcie Lotus 1-2-3 w wersji 1.0.

Program Excel 2007 i nowszy nie mogą otwierać plików Lotus WKS.

Jak otworzyć plik WKS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WKS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WKS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WKS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WKS

Inne problemy z plikiem WKS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WKS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WKS:

  • plik WKS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WKS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WKS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WKS
WKS do XLSWKS do ACCDB