• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WEBP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WEBP. Jeżeli chcesz otworzyć plik WEBP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WEBP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WebP Image Google

Co to jest plik WEBP?

Format obrazu rastrowego (wymawiany "Weppy") opracowany przez firmę Google dla grafiki internetowej. Zaprojektowany, aby zmniejszyć rozmiary plików obrazu w porównaniu ze standardową kompresją JPEG, zachowując tę ​​samą lub podobną jakość. Umożliwia szybsze pobieranie zdjęć.

Wtyczka WebP Codec for Windows wymieniona poniżej umożliwia programowi Microsoft Windows Photo Viewer otwieranie plików WEBP.

Jak otworzyć plik WEBP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WEBP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WEBP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WEBP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WEBP

Inne problemy z plikiem WEBP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WEBP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WEBP:

  • plik WEBP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WEBP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WEBP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WEBP
WEBP do JPG