• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik WDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Works Database Format Microsoft

Co to jest plik WDB?

Baza danych utworzona za pomocą programu bazy danych Microsoft Works. Podobnie jak w przypadku bazy danych Access (.MDB), ale z większą liczbą ograniczeń. Używa zastrzeżonego formatu danych, którego nie można otworzyć przez program MS Access.

Aby otworzyć bazę danych Works w programie Access, najpierw otwórz plik w programie MS Works. Następnie wyeksportuj bazę danych jako plik .DBF. Następnie zaimportuj plik DBF do programu MS Access.

Niektóre wersje plików WDB mogą być konwertowane do plików .CSV i arkuszy kalkulacyjnych programu Excel przy użyciu programu Works Database Converter. Niektóre pola mogą jednak nie być poprawnie konwertowane.

Jak otworzyć plik WDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WDB

Inne problemy z plikiem WDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WDB:

  • plik WDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik