• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WBMP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WBMP. Jeżeli chcesz otworzyć plik WBMP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WBMP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Wireless Bitmap Image Format N/A

Co to jest plik WBMP?

Czarno-biały format obrazu bitmapowego wykorzystywany przez urządzenia przenośne, takie jak telefony komórkowe i PDA. Mogą być przesyłane z jednego telefonu do drugiego za pośrednictwem protokołu wiadomości SMS. Podobne do standardowego pliku bitmap (.BMP), ale obsługuje tylko monochromatyczne (1-bitowe) dane obrazu.

Gdy telefony komórkowe stały się bardziej zaawansowane, format WBMP został w dużej mierze zastąpiony przez pełne kolorowe obrazy i formaty wideo.

Jak otworzyć plik WBMP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WBMP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WBMP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WBMP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WBMP

Inne problemy z plikiem WBMP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WBMP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WBMP:

  • plik WBMP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WBMP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WBMP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WBMP
WBMP do PNG