• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WBK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WBK. Jeżeli chcesz otworzyć plik WBK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WBK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Word Auto-backup Document Format Microsoft

Co to jest plik WBK?

Plik kopii zapasowej utworzony przez program Microsoft Word, popularny edytor tekstu. Zawiera kopię zapasową dokumentu Word (.DOC). Służy do odzyskiwania pliku dokumentu w przypadku jego usunięcia lub uszkodzenia.

Pliki kopii zapasowej WBK są tworzone automatycznie, gdy w programie Word jest włączona opcja "Zawsze tworzy kopię zapasową". Opcję tę można włączyć w programie Word 2003, przechodząc do Narzędzia & rarr. Opcje & rarr. Zapisać. W programie Word 2007 wybierz polecenie Opcje programu Word & rarr. Zaawansowane za pomocą Przycisku Microsoft Office.

Jeśli w systemie nie ma pliku WBK, może być także plik automatycznego zapisu (.ASD), który może odzyskać dokument programu Word.

Jak otworzyć plik WBK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WBK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WBK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WBK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WBK

Inne problemy z plikiem WBK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WBK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WBK:

  • plik WBK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WBK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WBK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik