• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VDA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VDA. Jeżeli chcesz otworzyć plik VDA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VDA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Truevision Targa Bitmap Image N/A

Co to jest plik VDA?

Obraz rastrowy sformatowany w formacie Targa Truevision. Zapisuje dane obrazu przy użyciu 1 do 32 bitów na piksel, przy czym dla danych RGB i 8 bitów dla kanału alfa (przezroczystość) można zapisać 24 bity.

Format TARGA został opracowany przez Truevision, który został później nabyty przez firmę Pinnacle Systems. Większość plików TARGA używa rozszerzenia .TGA.

Jak otworzyć plik VDA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VDA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VDA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VDA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VDA

Inne problemy z plikiem VDA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VDA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VDA:

  • plik VDA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VDA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VDA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik