• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UI. Jeżeli chcesz otworzyć plik UI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
User Interface Format Nokia

Co to jest plik UI?

Zapisuje konfigurację interfejsu użytkownika dla programu. Zapisano w formacie XML i zawiera definicje widżetów Qt z gniazdami i sygnałami. Można go przeglądać w podstawowym edytorze tekstowym lub otwierać program projektanta UI.

Pliki UI można utworzyć za pomocą narzędzia Qt Designer i Qt Creator, które są częścią pakietu Qt SDK.

Qt SDK został wcześniej opracowany przez firmę Nokia, zanim Digia nabyła oprogramowanie.

Jak otworzyć plik UI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UI

Inne problemy z plikiem UI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UI:

  • plik UI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik