• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UDF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UDF. Jeżeli chcesz otworzyć plik UDF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UDF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Universal Disk Format Optical Storage Technology Association

Co to jest plik UDF?

Plik utworzony w formacie uniwersalnego formatu dysku (UDF), formacie obrazowania dysku służącym do przechowywania plików na nośnikach optycznych. Przechowuje kolekcję plików używając struktury katalogowej określonej w standardzie UDF. Może być używany do nagrywania płyt DVD, płyt CD i innych nośników optycznych. Pozwala na usuwanie i modyfikowanie plików na docelowym dysku, nawet po ich zapisaniu.

Standard UDF jest opracowywany i utrzymywany przez OSTA (Optical Storage Technology Association).

Mimo, że format UDF jest powszechnie używany, rozszerzenie ".Udf" nie jest. Zamiast tego aplikacje do nagrywania dysków zazwyczaj zapisują obrazy w swoich formatach, a następnie nagrywają je używając standardu UDF.

Jak otworzyć plik UDF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UDF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UDF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UDF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UDF

Inne problemy z plikiem UDF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UDF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UDF:

  • plik UDF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UDF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UDF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku UDF
UDF do BIN