• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UDCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UDCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik UDCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UDCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Office Universal Data Connection Format Microsoft

Co to jest plik UDCX?

Plik połączenia z źródłem danych używany początkowo przez program Microsoft FrontPage, ale teraz przystosowany do różnych programów firmy Microsoft, w tym Excel i InfoPath. Zawiera właściwości do łączenia się z co najmniej jednym źródłem danych. Zawiera ciąg połączenia i informacje o uwierzytelnianiu.

Pliki UDCX służą do przechowywania i udostępniania informacji o połączeniu źródła danych w środowiskach biznesowych współpracujących. Na przykład pliki UDCX mogą być przechowywane na serwerze firmy Microsoft SharePoint w celu uzyskania dostępu do wspólnych źródeł danych.

Format Universal Data Connection (UDC) rozszerza specyfikację w plikach .ODC w celu uwzględnienia obsługi wielu różnych typów źródeł danych, a także dowolnych typów połączeń. Pliki UDCX są zapisywane w formacie XML.

Uaktualniony format plików UDC firmy Microsoft do wersji 2.0 do użytku z aplikacjami pakietu Microsoft Office 2010, takimi jak InfoPath, aplikacja gromadzenia informacji i współpracy dla firm.

Jak otworzyć plik UDCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UDCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UDCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UDCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UDCX

Inne problemy z plikiem UDCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UDCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UDCX:

  • plik UDCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UDCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UDCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik