• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TCM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TCM. Jeżeli chcesz otworzyć plik TCM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TCM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
TurboCAD Mac Drawing Format IMSI

Co to jest plik TCM?

Projekt projektowy 2D lub 3D utworzony przez wersje komputerowe wspomagane komputerowo (CAD) firmy TurboCAD. Zapisuje rysunek, w tym właściwości geometrii i wyświetlania. Można je obracać i oglądać z efektami świetlnymi i różnymi kątami widzenia przy użyciu oprogramowania.

Pliki TCM są podobne do plików .TC2 i .TC3. Wszystkie trzy typy plików są używane tylko w wersjach dla komputerów Macintosh TurboCAD.

Jak otworzyć plik TCM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TCM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TCM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TCM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TCM

Inne problemy z plikiem TCM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TCM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TCM:

  • plik TCM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TCM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TCM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik