• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TCD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TCD. Jeżeli chcesz otworzyć plik TCD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TCD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Technobox CAD Drawing Technobox

Co to jest plik TCD?

Rysunek lub projekt stworzony za pomocą programu Technobox CAD, niemieckiego programu wspomaganego komputerowo (CAD). Używany przez Technobox CAD / 4, CAD / 5 i CAD / 6. Można je oglądać za pomocą bezpłatnego programu Tenado Viewer.

Jak otworzyć plik TCD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TCD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TCD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TCD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TCD

Inne problemy z plikiem TCD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TCD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TCD:

  • plik TCD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TCD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TCD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik