• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SXG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SXG. Jeżeli chcesz otworzyć plik SXG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SXG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org Master Document Format Oracle

Co to jest plik SXG?

Duży dokument utworzony przez Apache OpenOffice (dawniej OpenOffice.Org) - darmowy, wieloplatformowy pakiet aplikacji produktywnych. Może zawierać spis treści, tekst strony, formatowanie, grafikę, arkusze kalkulacyjne i inne materiały. Służy do przechowywania książek lub długich raportów.

Dokumenty nadrzędne są użyteczne, gdy rozmiar plików normalnych dokumentów (plików .SWW) staje się zbyt duży, aby komputer mógł obsługiwać. Pozwalają na odwoływanie się do mniejszych dokumentów, więc nie są załadowane do programu. Zazwyczaj są one używane tylko przez zaawansowanych użytkowników.

Apache OpenOffice używa teraz plików .ODM dla dokumentów podstawowych.

Jak otworzyć plik SXG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SXG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SXG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SXG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SXG

Inne problemy z plikiem SXG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SXG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SXG:

  • plik SXG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SXG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SXG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik