• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SXD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SXD. Jeżeli chcesz otworzyć plik SXD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SXD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice/StarOffice Drawing Oracle

Co to jest plik SXD?

Rysunek utworzony przez program StarOffice Draw, program do edycji grafiki wektorowej. Zapisuje elementy wektorowe, takie jak punkty, linie i krzywe, ale mogą również zawierać grafikę rastrową. Służy do przechowywania ilustracji technicznych.

StarOffice jest teraz znany jako Open Office. Oprogramowanie korzysta z tego samego kodu jak Apache OpenOffice, darmowej wersji pakietu biurowego. Apache OpenOffice i Open Office teraz używają standardów OpenDocument i przechowują grafikę wektorową jako pliki .odg.

Apache OpenOffice był wcześniej znany jako OpenOffice.Org.

Jak otworzyć plik SXD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SXD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SXD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SXD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SXD

Inne problemy z plikiem SXD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SXD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SXD:

  • plik SXD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SXD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SXD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SXD
SXD do SDA