• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SHX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SHX. Jeżeli chcesz otworzyć plik SHX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SHX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoCAD Shape Compiled Format Autodesk

Co to jest plik SHX?

Skompilowany plik kształtu stworzony przez program AutoCAD, projekt 2D i 3D oraz aplikacja inżynierska. Może zawierać definicje kształtów, jak również definicje czcionek dla wyświetlania niestandardowego tekstu. Obsługuje wiele czcionek PostScript typu 1. Służy do przechowywania mniejszych bloków i czcionek często umieszczanych na rysunkach.

Pliki SHX można skompilować z plików kształtów .SHP i plików fontów .PFB. Po kompilacji otrzymany plik SHX może zostać wstawiony do rysunku, a użytkownik może określić lokalizację, skalę i rotację importowanego kształtu.

Jak otworzyć plik SHX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SHX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SHX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SHX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SHX

Inne problemy z plikiem SHX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SHX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SHX:

  • plik SHX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SHX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SHX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SHX
SHX do BIPSHX do APR